2012. január 30., hétfő


Egy jó megoldásnak nincs szüksége sok szavakra Falszárítás a Drymat®rendszerrel

Sikergaranciánk nagyon egyszerűen működikha a Drymat® rendszer használatát ajánljuk Önnek, viszont a következő három évben nem érünk el jelentős száradást a falazatban, az utolsó fillérig visszafizetjük az Ön pénzét. Vita nélkül.

Sikergaranciánk nagyon egyszerűen működik: ha a Drymat® rendszer használatát ajánljuk Önnek, viszont a következő három évben nem érünk el jelentős száradást a falazatban, az utolsó fillérig visszafizetjük az Ön pénzét. Vita nélkül.

Made in Germany  minőség– minden Drymat termék hosszú élettartamú

Az anódinkat a  Udo Plante GmbH  cégtől szerezzük be – Made in Germany minőség. Ezek az anódok továbbá nemesfémmel kerülnek bevonásra, például platinával. Ennek köszönhetően  biztosított a hosszú használati (elektrolit/falazatban) időtartam. Ebben az esetben az értékfeleződés 100 év.

Egy másik beszállítónk a Drymat-vezérlőrendszerekhez a  TURCK DUOTEC GmbH cég. A családi vállalkozás világszerte több mint 2.650 dolgozót foglalkoztat és 1965-óta  kínál érzékelőket, interfész technológiát.

TiCu Clad® – titán borítású rudak kötegpréselési eljárással kerülnek előállításra. Ennek következtében biztosított az optimális  kötés a rézmag és a titán köpönyeg  között. TiCu Clad® kötőanyagot használ általában az elektrokémia a klór-alkáli –elektrolízis, horganyzott szerkezetek, krómozott  fürdők   területén, mindenhol, ahol a magas színvonalú  korrózióvédelem és magas áramterhelés ezt megköveteli. 


2012. január 19., csütörtök

Az elektrofizikális falszigetelési eljárás működése


Az utólagosfalszigetelési eljárások megértéséhez feltétlenül szükség van néhány fizikai-kémiai alapfogalom tisztázására, mivel e nélkül sem a kapilláris rendszerben lejátszódó jelenségek, sem pedig a szigetelési technológiák működési elve nem érthető.
A falszigetelési eljárások működésének elve a szilikátfelület-folyadék kölcsönhatásán alapszik. A nedves talajjal érintkező falazatokban a víz és a híg sóoldat a kapilláris rendszer hajszálcsöveiben a felületi feszültség hatására felemelkedik. A víz felületi feszültségét a vízmolekulák közötti kohéziós vonzerők hozzák létre. Az építőanyagokat (tégla, kő, beton, stb.) a velük érintkező víz benedvesíti. Ennek mértéke függ a víz felületi feszültségétől és szilikátfelületen fellépő adhéziós erőktől. Az adhéziós nedvesedés során a víz rátapad a szilárd felületre, mivel az adhéziós vonzerő lényegesen nagyobb, mint a vízmolekulák között ható, kohéziós erő.
A szilikát-felületekre erősen tapadó vízmolekulák egyre újabb és újabb felületekhez kötődve vékony folyadékrétegként felfelé mozognak a kapillárisban, a kohéziós erők közvetítésével, magukkal húzva az egész folyadékoszlop vízmolekuláit. Ez a kapilláris szívóhatás.
A falhoz tapadó molekulavastagságú folyadékrétegben pozitív-ion koncentráció jön létre, ami a nedves felületnek pozitív töltéstöbbletet ad. Az elektrofizikális  eljárás ezt a jelenséget hasznosítja a falak szárítására úgy, hogy a külső potenciálkülönbség hatására a folyadék elmozdul, áramolni kezd a kapilláris rendszerben. A jelenség magyarázata szerint a külső áramforrás hatására a falfelülethez gyengén kötődő (adszorbeálódott) kationok elmozdulnak a (-) katódpólus irányába, és a molekulák közötti kohéziós- és súrlódó erőknek köszönhetően viszik magukkal a folyadékot is . Ez az elektrofizikális vízáramlás, mely során a víz a negatív pólus irányába mozog.

Az elektrofizikális szigetelési eljárás alkalmas a falszerkezetek sótalanírására is, azon elv alapján, hogy a falnedvességben oldott nitrátos-, kloridionos- és szulfátos sók ionjai, az egyenáramú elektromos előtérben, a negatív pólus  felé vándorolnak.
A só koncentráció csökkenése után a falnedvesség híg oldattá válik és a folyamat elektrofizikális falszárításként folytatódik.
 Ha az épületben folyamatosan fenntartjuk, ezt az állapotot elérjük a falak teljes kiszáradását.