2012. október 1., hétfő

A Drymat rendszer megóvja a házat - meiningeni tapasztalatok




A Drymat rendszereket elsősorban a költség-és anyagtakarékos hatásmechanizmus jellemziSok esetben a gondos eljárás nagyon fontos annak érdekében, hogy ne sérüljön a történelmi vagy műemlék épület.
Így volt ez  Meiningenben a B. család otthonának esetében is. Ez az elegáns favázas ház Meiningen legrégebbi háza . A ház egy műemlék, és már teljesen felújított. De ennek ellenére a ház falai vizesedtek. A tulajdonos család hosszú időn át kereste a megfelelő módszert és vállalatot, amely hatékonyan és kedvező áron kiszárítja a ház falait, és mindezt az épület állagának megóvásával.Végül a család a  Drymat EO 2030 rendszer mellett   döntött.
A siker: 2012 januárban telepítve lett a rendszer ebben a gyönyörű favázas házban. Alig néhány héttel azután, hogy a telepítés befejeződött a szárítási folyamat látható és mérhető volt. Rövid idő alatt eredményesen kiszáradt a favázas, így megvédve a  pusztulástól. A takarékosan árammal működő jelenlegi Drymat rendszer továbbra is telepítve van, így biztosítva a falak folyamatoson szárazon tartását.


2012. szeptember 30., vasárnap

Pozitív Drymat-tapasztalatok a Varsói Királyi Kastélyban is


De az újjáépítés később egy komoly problémát is a felszínre hozott: nedves fal. A vezetők, a nedves falak Drymat 2030 EO rendszerrel történő kiszárítása mellett döntöttek. A fali elektródák alkalmazásával nedves falazat kiszárításra és sómentesítésre kerül. A rozsdamentes acél elektródák lebomlásának megakadályozására a Drymat 2030 EO + ül alacsony feszültségű váltakozó áramot használ. A  Drymat 2030 EO rendszer rozsdamentes acél elektródái különböző típusú falazathoz alkalmazhatóak.
Ily módon szárította kia a Drymat 2030 EO a Varsói Királyi Vár nedves falait is. A Drymat rendszerek nagy előnye, hogy jelentős építési,  szerelési beavatkozás nélkül kivitelezhető. A hagyományos rendszereknél gyakran találkozunk falátvágással, falak körbeásásával..., aminek következménye: építési zaj és a rendkívül magas költségek. Drymat 2030 EO rendszerrel nem csak az idegeket kíméljük meg hanem a falakat és a pénztárcát is!
További információkért látogass el a weboldalunkra!

2012. július 11., szerda

Miért Drymat?


A nedves falak pocsolyaszagot, kellemetlen, dohos szagot áraszt ami sok ingatlantulajdonos sajnos nagyon számára ismerős. Mindegy, hogy  új építésű, felújított vagy idősebb falak, a páratartalom és nedvesség számos épületben jelen van. Ez komolyan érinti a bentlakók egészségét, az épület  szerkezeti állapotát, hatással van az épület értékére.

DRYMATSystems kifejlesztett egy módszert a vizes és nedves falak hatékony, eredményes és fenntartható kiszárítására. Eltérően a hagyományos módszerektől melyek költségesek és építési, fal átvágási, körbeásási munkálatokkal jártak,  ez a rendszer az elektofizikális folyamatot alkalmazza. Elektródák és a vezérlőegység segítségével a pénztárcát megóvva szorítjuk vissza a nedvességet és szárítjuk ki a falakat.

DRYMATrendszer rendelkezik a DIN EN ISO 9001 és ISO DIN EN 14001 ISO szabványok tanusítványaival is. Ez azt jelenti, hogy DRYMAT rendszer bizonyított minőségi termékeket és munka közben rendkívül környezetbarát szolgáltatásokat kínál.
Több mint 6000 ügyfelünknél alkalmaztuk már sikeresen ezt az eljárást aminek köszönhetően ezek az épületek szárazak. 

Vásárlóink között vannak lakástulajdonosok, bérbeadók, olyan világhírű művészeti múzeumok, mint a szentpétervári Ermitázs - a DRYMAT rendszereket sikeresen használják Európa-szerte, és biztosítják, hogy ügyfeleink a fent említett feltételeket ma már csak a múltból ismerik.

2012. február 7., kedd

A Drymat rendszer előnyei


Az utólagos falszigetelési eljárásoknál (injektálás, lemezbeütés, körbeásás és bitumenes szigetelés) minden esetben marad víz az épületben. Ha máshol nem az aljzatban biztosan, de a legtöbb esetben a ház csak a szigetelt rész felett szárad ki, az alapokban és az aljzatban bent marad a víz.
A Drymat® rendszerrel ezt is kiküszöböljük, az elektrofizikális eljárás a teljes épületet megvédi a víztől.
Néhány érv a Drymat®. elektródákkal történő potenciál visszafordító elektrofizikális eljárása mellett.

§  nem bontunk,
§  nincs ház körbe ásás,
§  nem vágjuk el a falat,
§  nem fúrjuk ementáli sajtra a házat
§  nem roncsoljuk az épület szerkezetét
§  Gyors tiszta telepítés körülbelül 1 nap alatt.
§  Tartós hatás, 20 év garancia.
§  Pénz visszafizetési garancia.
§  Karbantartás nélküli üzemmód.
§  A legjobb ár-érték arány.
§  Környezetbarát, nem káros semmilyen élőlényre.
§  Nem használunk vegyi anyagokat.
§  Só kivirágzások, penész megszűnése vegyszerek nélkül.
§  Növeli az ingatlan értékét.

2012. február 1., szerda


Az utólagos falszigetelési eljárásoknál (injektálás, lemezbeütés, körbeásás és bitumenes szigetelés) minden esetben marad víz az épületben. Ha máshol nem az aljzatban biztosan, de a legtöbb esetben a ház csak a szigetelt rész felett szárad ki, az alapokban és az aljzatban bent marad a víz.
A Drymat® rendszerrel ezt is kiküszöböljük, az elektrofizikális eljárás a teljes épületet megvédi a víztől. Bármilyen összetételű falazat tökéletes kiszárítását biztosítjuk. További információk találhatóak a DRYMAT-SYSTEMS oldalon.

2012. január 30., hétfő


Egy jó megoldásnak nincs szüksége sok szavakra Falszárítás a Drymat®rendszerrel

Sikergaranciánk nagyon egyszerűen működikha a Drymat® rendszer használatát ajánljuk Önnek, viszont a következő három évben nem érünk el jelentős száradást a falazatban, az utolsó fillérig visszafizetjük az Ön pénzét. Vita nélkül.

Sikergaranciánk nagyon egyszerűen működik: ha a Drymat® rendszer használatát ajánljuk Önnek, viszont a következő három évben nem érünk el jelentős száradást a falazatban, az utolsó fillérig visszafizetjük az Ön pénzét. Vita nélkül.

Made in Germany  minőség– minden Drymat termék hosszú élettartamú

Az anódinkat a  Udo Plante GmbH  cégtől szerezzük be – Made in Germany minőség. Ezek az anódok továbbá nemesfémmel kerülnek bevonásra, például platinával. Ennek köszönhetően  biztosított a hosszú használati (elektrolit/falazatban) időtartam. Ebben az esetben az értékfeleződés 100 év.

Egy másik beszállítónk a Drymat-vezérlőrendszerekhez a  TURCK DUOTEC GmbH cég. A családi vállalkozás világszerte több mint 2.650 dolgozót foglalkoztat és 1965-óta  kínál érzékelőket, interfész technológiát.

TiCu Clad® – titán borítású rudak kötegpréselési eljárással kerülnek előállításra. Ennek következtében biztosított az optimális  kötés a rézmag és a titán köpönyeg  között. TiCu Clad® kötőanyagot használ általában az elektrokémia a klór-alkáli –elektrolízis, horganyzott szerkezetek, krómozott  fürdők   területén, mindenhol, ahol a magas színvonalú  korrózióvédelem és magas áramterhelés ezt megköveteli. 


2012. január 19., csütörtök

Az elektrofizikális falszigetelési eljárás működése


Az utólagosfalszigetelési eljárások megértéséhez feltétlenül szükség van néhány fizikai-kémiai alapfogalom tisztázására, mivel e nélkül sem a kapilláris rendszerben lejátszódó jelenségek, sem pedig a szigetelési technológiák működési elve nem érthető.
A falszigetelési eljárások működésének elve a szilikátfelület-folyadék kölcsönhatásán alapszik. A nedves talajjal érintkező falazatokban a víz és a híg sóoldat a kapilláris rendszer hajszálcsöveiben a felületi feszültség hatására felemelkedik. A víz felületi feszültségét a vízmolekulák közötti kohéziós vonzerők hozzák létre. Az építőanyagokat (tégla, kő, beton, stb.) a velük érintkező víz benedvesíti. Ennek mértéke függ a víz felületi feszültségétől és szilikátfelületen fellépő adhéziós erőktől. Az adhéziós nedvesedés során a víz rátapad a szilárd felületre, mivel az adhéziós vonzerő lényegesen nagyobb, mint a vízmolekulák között ható, kohéziós erő.
A szilikát-felületekre erősen tapadó vízmolekulák egyre újabb és újabb felületekhez kötődve vékony folyadékrétegként felfelé mozognak a kapillárisban, a kohéziós erők közvetítésével, magukkal húzva az egész folyadékoszlop vízmolekuláit. Ez a kapilláris szívóhatás.
A falhoz tapadó molekulavastagságú folyadékrétegben pozitív-ion koncentráció jön létre, ami a nedves felületnek pozitív töltéstöbbletet ad. Az elektrofizikális  eljárás ezt a jelenséget hasznosítja a falak szárítására úgy, hogy a külső potenciálkülönbség hatására a folyadék elmozdul, áramolni kezd a kapilláris rendszerben. A jelenség magyarázata szerint a külső áramforrás hatására a falfelülethez gyengén kötődő (adszorbeálódott) kationok elmozdulnak a (-) katódpólus irányába, és a molekulák közötti kohéziós- és súrlódó erőknek köszönhetően viszik magukkal a folyadékot is . Ez az elektrofizikális vízáramlás, mely során a víz a negatív pólus irányába mozog.

Az elektrofizikális szigetelési eljárás alkalmas a falszerkezetek sótalanírására is, azon elv alapján, hogy a falnedvességben oldott nitrátos-, kloridionos- és szulfátos sók ionjai, az egyenáramú elektromos előtérben, a negatív pólus  felé vándorolnak.
A só koncentráció csökkenése után a falnedvesség híg oldattá válik és a folyamat elektrofizikális falszárításként folytatódik.
 Ha az épületben folyamatosan fenntartjuk, ezt az állapotot elérjük a falak teljes kiszáradását.